Leszek Niedzielski   Swoją działalność artystyczną rozpocząłem będąc studentem bibliotekoznawstwa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Od roku 1960 występowałem w Studenckim Teatrze Satyry "Bluff" (1960-62), w Studenckim Teatrze Pantomimy "Gest" (1962-71), w Kabarecie Ojców (1967-71), w Teatrze "Kalambur" (1969).

  W latach 60-tych występowałem ze Studenckim Teatrem Pantomimy "Gest" na wielu międzynarodowych festiwalach teatralnych w kilkunastu krajach Europy (m.in. we Francji - Nancy, w Finlandii - Turku, w Turcji - Stambuł) zdobywając liczne nagrody. Nie tracąc kontaktu z teatrami studenckimi pracowałem jako redaktor w Rozgłośni Szczecińskiej Polskiego Radia w Redakcji Literackiej i Rozrywkowej (1967-68).

  W 1971 roku zdobyłem nagrodę za monodram wg "Trans-Atlantyku" Witolda Gombrowicza występując na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu. W tym samym roku zdałem egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatycznych.

  Twórczość radiową rozpoczętą w 1967 roku kontynuowałem w latach 70-tych jako autor i aktor biorąc udział w takich audycjach jak: "Ilustrowany Tygodnik Rozrywkowy", "60 minut na godzinę" i "Studio 202".

  W roku 1976 uzyskałem dyplom reżysera radiowego. Jako autor, aktor i reżyser jestem związany z Wrocławskim Magazynem Rozrywkowym "Studio 202" od 1973 roku.

  Od roku 1971 występuję w Kabarecie Autorów ELITA biorąc udział w licznych programach estradowych, telewizyjnych i radiowych, a jednocześnie pracuję jako redaktor w Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia we Wrocławiu.

Leszek Niedzielski


 
  Projektowanie stron, internetowych, cheap jordan shoes, CMS, sklepy internetowe